حقوق نیوز اولین پایگاه خبری تحلیلی حقوقی کشور

پنج شنبه, ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ برابر با ۰۱ محرّم ۱۴۳۹ قمری و ۲۱ ۰۹ ۲۰۱۷ میلادی , مصادف است با : روز گفتگوي تمدنها

تلگرام

یک گرم طلای 18 عیار : ۱۱۶,۷۲۰ تومان
سکه تمام بهار : ۱,۲۰۴,۰۰۰ تومان
دلار: ۳,۷۶۳ تومان
یورو: ۴,۰۶۰ تومان

نرخ روزانه ارز - قیمت به ریال

دلار
۳,۷۶۳
یورو
۴,۰۶۰
پوند
۴,۶۷۶
درهم
۱,۰۳۷
دلار کانادا
۲,۸۹۲
دلار استرالیا
۲,۹۰۱
ریال سعودی
۱,۰۰۵
لير ترکيه
۱,۰۳۹
کرون سوئد
۴۱۹
رینگیت مالزی
۸۹۵
بات تایلند
۱۱۵
یوان چین
۵۷۸
فرانک سوییس
۳,۸۴۸

قیمت روز سکه (تومان)

سکه طرح قدیم
۱,۱۸۳,۰۰۰
سکه تمام - امامی
۱,۲۰۴,۰۰۰
نیم سکه
۶۸۵,۰۰۰
ربع سکه
۳۸۴,۰۰۰
سکه گرمی
۲۴۷,۰۰۰

قیمت روز خودرو (ريال)

هایما S7 اتوماتیک
۸۵,۰۰۰,۰۰۰
وانت دیزلی فوتون
۷۹,۰۰۰,۰۰۰
پژو پارس سال کلاس 28316
۳۸,۵۰۰,۰۰۰
پژو پارس سال کلاس 28232
۳۶,۳۰۰,۰۰۰
چانگان CS35
۶۶,۰۰۰,۰۰۰
چانگان ایدو
۶۴,۰۰۰,۰۰۰
برلیانس H320 اتوماتیک
۵۵,۵۰۰,۰۰۰
رنو ساندرو
۵۲,۴۰۰,۰۰۰
برلیانس H320 دنده ای
۴۸,۷۰۰,۰۰۰
کد خبر: 188912
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ ۰۶:۵۳

آئین نامه اجرایی ماده 52 قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی

 

شماره۱۵۱۹۲/ت۵۰۸۲۰هـ                                                             ۱۲/۲/۱۳۹۵

وزارت نفت ـ وزارت نیرو ـ وزارت صنعت، معدن و تجارت ـ وزارت راه و شهرسازی

سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور

سازمان حفاظت محیط زیست

سازمان ملی استاندارد ایران

هیأت وزیران در جلسه ۸/۲/۱۳۹۵ به پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های نفت، نیرو و صنعت، معدن و تجارت و به استناد بند (ب) ماده (۵۲) قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی ـ مصوب ۱۳۸۹ـ آیین‌نامه اجرایی ماده (۵۲) قانون یادشده را به شرح زیر تصویب کرد:آیین­نامه اجرایی ماده (۵۲) قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی

ماده۱ـ به منظور برنامه‌ریزی مشترک و تدوین بسته‌های اجرایی مناسب برای حمایت مؤثر از تحقیقات، سرمایه‌گذاری، ترویج و توسعه واحدهای تولید همزمان برق و حرارت و برودت از طریق بخش غیر دولتی و همچنین حمایت از مراکز تحقیقاتی و صنایع مربوط، برای توسعه دانش فنی بومی و خوداتکایی کشور در تأمین تجهیزات تولید همزمان برق، حرارت و برودت کارگروهی با مسؤولیت وزارت نفت و عضویت وزارتخانه‌های نیرو و صنعت، معدن و تجارت و سازمان‌های مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، حفاظت محیط زیست و ملی استاندارد ایران در سطح معاونین دستگاه‌های مذکور تشکیل می‌شود.

ماده۲ـ به منظور توسعه و ترویج استفاده از فناوری‌های بومی تولید همزمان برق و حرارت و برودت، کلیه دستگاه‌های ذی‌ربط موظفند ظرف یک سال از تاریخ ابلاغ این آیین‌نامه، سیاست‌ها و طرح‌های اولویت‌دار مورد نظر خود برای احداث واحدهای تولید همزمان را به همراه امکان‌سنجی‌های فنی، اقتصادی و زیست‌محیطی آنها، به دبیرخانه کارگروه مذکور پیشنهاد نمایند.

تبصره ـ دبیرخانه کارگروه طرح‌های دریافتی را اولویت‌بندی و تلفیق نموده و به همراه برآورد بودجه مورد نیاز برای اتخاذ تصمیم لازم به کارگروه ارسال می‌نماید.

ماده۳ـ کارگروه موضوع ماده (۱) این تصویب‌نامه موظف است با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط نقشه راه انتقال دانش فنی واحدهای تولید همزمان انرژی الکتریکی و انرژی حرارتی و یا برودتی و نیز نقشه راه استفاده از تجهیزات آب شیرین‌کن در کنار واحدهای مذکور را با توجه به ملاحظات آمایش سرزمینی، ظرف یک سال تهیه نماید.

ماده۴ـ مالکین واحدهای تولید همزمان برق و حرارت و برودت در صورت تمایل به فروش مازاد نیاز برق به شبکه برق، موظفند مجوز احداث واحد و اتصال به شبکه را از وزارت نیرو  (شرکت تابعه ذی‌ربط) دریافت نمایند. وزارت نیرو مکلف است برق تحویلی به شبکه را مطابق آیین‌نامه‌های مربوط به واحدهای تولید پراکنده در وزارت مذکور خریداری نماید.

ماده۵ ـ وزارت راه و شهرسازی مکلف است نسبت به لحاظ الزامات و معیارهای استفاده از سامانه (سیستم)‌های تولید همزمان در مقررات ملی ساختمان و ضوابط شهرسازی مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، اقدام نماید. سازمان حفاظت محیط زیست نیز موظف است دستورالعمل زیست‌محیطی مورد نیاز برای احداث بهره‌برداری و نگهداری واحدهای CHP و CCHP را تهیه و ابلاغ نماید.

ماده۶ ـ وزارت نفت موظف است اقدامات لازم را به منظور فراهم آمدن امکان تخصیص کنتور گاز مجزا به مولدهای تولید همزمان و همچنین اصلاح تعرفه گازبهای آنها در قالب بسته قیمت‌گذاری گاز انجام دهد.

ماده۷ـ منابع مالی اجرای این آیین‌نامه از محل ماده (۱۲) قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور ـ مصوب ۱۳۹۴ـ تأمین می‌شود.

ماده۸ ـ دبیرخانه کارگروه موضوع ماده (۱) این تصویب‌نامه موظف است گزارش پیشرفت کار مفاد این تصویب‌نامه را هر شش ماه یک بار به دفتر هیأت دولت ارایه نماید.

معاون اول رئیس‌جمهور ـ اسحاق جهانگیری

 + 3
مخالفم - 5

بازدید: 42111

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
تازه کردن
گزارش تصویری

آمار و اطلاعات :
بازدید کل : ۶۳۱,۸۶۰,۱۳۱ نفر
حاضرین آنلاین : ۱۸ نفر
تعداد کل اخبار : ۷,۴۳۵ مورد
اخبار امروز : ۱۳ مورد